سرپرست دانشگاه فرهنگیان خبر داد:

پذیرش دانشجوی جدید در مقطع کارشناسی ارشد از مهر 93

به ادامه مطلب مراجعه کنبد

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۰۲ | 13:53 | نویسنده : فهیمه عباسی شاهکوه |

ورود کارشناسی‌ارشد به˝دانشگاه‌فرهنگیان˝از سال آینده/نهایی شدن 5 رشته در فوق‌لیسانس

جهانبخش محبی نیا، سرپرست دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به این پرسش که از چه زمانی برای دانشگاه فرهنگیان در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو خواهید داشت؟ اظهار کرد: 

از سال تحصیلی آینده در دانشگاه فرهنگیان برای مقطع کارشناسی ارشد، پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

وی افزود: پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان از طریق برگزاری آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود.

محبی نیا با اشاره به اینکه پنج رشته برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان تدارک دیده شده و در مراحل پایانی اخذ مجوز آنها هستیم، خاطرنشان کرد: این رشته ها شامل "علوم تربیتی با گرایش آموزش ابتدایی ویژه معلمان ابتدایی"، 

"مدیریت آموزشگاهی ویژه مدیران و معاونان"، "مشاوره و راهنمایی ویژه مشاوران"، "رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی ویژه دبیران تربیت بدنی"، "مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی تربیتی ویژه مدیران حوزه های اداری و ستادی" است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در پایان گفت: جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آزمون های برگزاری است که در پذیرش آن معلمان از اولویت برخوردار هستند.

به نقل از بسیج فرهنگیان


برچسب‌ها: ورود کارشناسی‌ارشد به˝دانشگاه‌فرهنگیان˝از سال آیند

تاريخ : سه شنبه ۱۳۹۱/۱۲/۲۹ | 9:17 | نویسنده : فهیمه عباسی شاهکوه |

برگزاری همایش ملی در 30 آذر 91

این همایش که با حضورجناب آقای جواهری معاون محترم فرهنگی واجتماعی دانشگاه فرهنگیان و حضرت آیت ا...نورمفیدی امام جمعه ونماینده ولی فقیه و مسئولین ومدیران کل استان ومنتخبین مقالات برگزار گردید ، 

برگزیدگان 14 مقاله در همایش طی 20 دقیقه به ارائه مقاله خود پرداختند .

درپایان از کلیه برگزیدگان با اهداء لوح وهدایا تقدیر بعمل آمد . وبرای کلیه ارائه کنندگان  مقالات گواهی ضمن خدمت دانش افزایی نیز صادر گردید.

در حاشیه همایش نمایشگاهی ازکلیه مقالات ارائه شده ونیز پوسترهای ارسال شده در معرض دید شرکت کنندگان قرار گرفت .

کارگاه آموزشی یکروزه  با موضوع واکاوی خصوصیات یک معلم ارزشی بارویکرد دانش محوری وپژوهشگری با حضور استاد محمد حسن پروند در روز چهارشنبه 29/9/91 برگزار گردید.


خاطره ی مرا از آن روز می توانید در ادامه مطلب بخوانید 

متشکرمادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه ۱۳۹۱/۱۰/۰۶ | 18:21 | نویسنده : فهیمه عباسی شاهکوه |

سرپرست مجتمع پیامبر اعظم (ص) در گفت‌وگو با فارس

دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه فرهنگیان در سال 91 ایجاد نمی‌شود.

خبرگزاری فارس: سرپرست مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم (ص) با اشاره به پذیرش 25 هزار دانشجوی مقطع «کارشناسی» در دانشگاه ویژه فرهنگیان در سال آینده، گفت: دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای این دانشگاه، در سال 91 ایجاد نمی‌شود و برنامه‌ریزی در این زمینه برای سال‌های پس از آن صورت می‌گیرد.
 
اسدالله اسدی گرمارودی، سرپرست مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم (ص) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به توسعه فعالیت‌های پژوهشی مراکز تربیت معلم اظهار داشت: با توسعه فعالیت‌های پژوهشی، «خانه فکر» دانشگاه ویژه فرهنگیان به نوعی خانه فکر آموزش و پرورش در سطح ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها تلقی می‌شود و مرکز ارتقای نیروی انسانی خواهد بود. 

وی تأکید کرد: دانشجو باید در مراکز تربیت معلم به روش «دانشجو ‌معلم» و با بهره‌گیری از مهارت‌ها و فرایندهای پژوهشی پرورش یابد تا در مدرسه، مأموریت‌های نقشه جامع علمی کشور را که گذر از حافظه‌محوری به پژوهش‌محوری است، اجرا کند؛ بنابراین یکی از اساسی‌ترین کارهای دانشگاه ویژه فرهنگیان پس از استقرار، اجرای رویکردهای پژوهشی است. 

اسدی گرمارودی با اشاره به رویکرد پژوهشی دانشگاه ویژه فرهنگیان گفت: در پیش‌نویس اساسنامه این دانشگاه که مصوبه نهایی آن به زودی توسط رئیس‌جمهور امضا و ابلاغ خواهد شد، در بیش از 30 حوزه از مواد 30 ‌گانه از امر «پژوهش» صحبت شده است.
 
* نظریه‌پردازی در زمینه "تعلیم و تربیت" در دوره‌های دکترای دانشگاه فرهنگیان
 
* دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه فرهنگیان در سال 91 ایجاد نمی‌شود
 
وی اضافه کرد: در این اساسنامه قید شده که فرهنگیانی که برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد و دکتری وارد این دانشگاه می‌شوند، باید در موضوع «تعلیم و تربیت» به طور عام و نیز به طور خاص درباره دوره‌های تحصیلی و شغلی خودشان نظریه‌پردازی کنند؛ بنابراین دکترای این دانشگاه با رویکرد پژوهشی و مرتبط با نظریات مربوط به کلاس، مدرسه و محتوای درسی خواهد بود.
 
سرپرست مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم (ص) تصریح کرد: در حال حاضر نیز فرهنگیان در دوره دکتری ادامه تحصیل می‌دهند، اما به دلیل اینکه رابطه بین اخذ مدرک دکتری و دوره‌های تحصیلی محل تدریس آنها مشخص نیست، بسیاری از این نیروها از شغل خود و نتایج تحصیلاتشان راضی نیستند، به همین دلیل در دانشگاه ویژه فرهنگیان برای ارتقای فرهنگیان، به عنوان مثال به جای رشته «ریاضی محض»، «آموزش ریاضی» را خواهیم داشت تا بهره‌وری معلمان در آموزش و پرورش بیشتر شود. 
 
اسدی گرمارودی با اشاره به پذیرش 25 هزار دانشجو در مقطع «کارشناسی» دانشگاه ویژه فرهنگیان در سال 91، خاطرنشان کرد: پس از استقرار این دانشگاه و پردیس‌های تحت پوشش آن و نیز استقرار اعضای هیئت علمی، نسبت به ایجاد دوره‌های «کارشناسی ارشد و دکتری» اقدام می‌کنیم، اما این موضوع در سال 91 اتفاق نمی‌افتد، بلکه برای سال‌های بعد از آن برنامه‌ریزی می‌شود.


برچسب‌ها: دانشگاه فرهنگيان, دوره کارشناسی ارشد فرهنگیان, داانشگاه ویزه فرهنگیان

تاريخ : جمعه ۱۳۹۱/۰۳/۲۶ | 15:1 | نویسنده : فهیمه عباسی شاهکوه |
  • بالشت
  • راسو
  • فال حافظ